Vítáme Vás na internetových stránkách firmy TERAECHIS - Tomáš Mazuch.  Zabýváme se výrobou a prodejem lepených akvárií a terárií, inkubátorů a dalších chovatelských zařízení. Hlavním zájmem firmy je výroba terárií již zařízených tzn. připravených již přímo pro pobyt chovaných živočichů. Na rozdíl od většiny ostatních výrobců tedy nabízíme terária již s přirozeně vypadajícím a přírodním členitým pozadím, veškerou elektroinstalací, rostlinnou vegetací a dalším zařízením dle typu terária, chovaných živočichů a přání zákazníka. K nabízeným teráriím nabízíme i kompletní teraristický servis, který spočívá v konzultační a poradenské činnosti, nabídce terarijních a akvarijních živočichů, doplňujícím prodejem chovatelských potřeb, techniky a nabídkou krmiv pro chované živočichy. Firmám, jež vlastní akvária či terária ve svých společnostech nabízíme i pečovatelský servis.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Těší mě, že jste si z nemalého počtu nabízených možností vybrali k nahlédnutí právě naši nabídku. Věřím, že svého rozhodnutí nebudete litovat a že vás informace o našich výrobcích i nabízeném zboží a službách nejen zaujmou, ale také napomohou k navázání přímé spolupráce na co nejúplnějším splnění Vašich přání a požadavků.
Zbývá již jen opravdu malý krůček k tomu, aby se některý z našich výrobků stal vkusným doplňkem nebo třeba i exkluzivní dominantou interiéru vašeho bytu, kanceláře, prodejny, provozovny, restaurace, vinárny, baru, čekárny nebo ordinace, školního zařízení, kliniky nebo nemocnice, vstupní haly penzionu, hotelu, obchodního domu či nákupního centra.
Nepřeberné množství různých možností vytváří totiž z akvária i terária jednu z nejuniverzálnějších součástí vnitřního vybavení prostor, sloužících k tvůrčí činnosti i odpočinku člověka.

 

                      Co vše vám tedy můžeme nabídnout?

- akvária a terária standardních tvarů a rozměrů

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Nabízíme holá - nezařízená akvária standardních kvádrovitých či krychlovitých tvarů, s - nebo bez krycích skleněných poklopů. Terária vyrábíme s větracími proužky na horní ploše terária a na přední straně nebo pouze shora. Proti úniku chovaných živočichů ve větracích otvorech používáme buď hliníkové pletivo (propouští více UV svitu při uložení UV trubice nad teráriem) nebo perforovaný plech (viz. fotografie). Nadstandardní nabídku pletiv a plechů naleznete zde.

 

 

 

 

 

 

 

 


Otevírání je tvořené "zašupovačkami" v úmělohmotných (hnědá, bílá, černá barva) kolejnicích, nebo silikonovým pantem a magnetem a nebo volným předním sklem s magnetem a skleněnými panty. Zákazník má možnost si vybrat typ a množství větracích otvoru a typ otevírání. Výběr tvaru a velikosti nádrží je samozřejmostí. Nezkušeným zákazníkům rádi poradíme.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             Terárium se "žašupovačkami", s dvěmi ventilačními proužkami a skleněnými panty a klasické akvárium.

 

 

 

 

Zcela standardní terárium dodané bez zvláštních požadavků je slepeno černým silikonovým lepidlem níže uvedené značky s umělohmotnými kolejnicemi a otevíráním typu "zašupovaček". V jednom větracím pruhu na vrchu terária je vloženo hliníkové pletivo. 
- akvária a terária na objednávku různých tvarů a rozměrů, dle přání zákazníka
Platí to samé jako v předchozím bodě. Terária lepíme až do velikosti 100 x 100 x 70 cm. Větší nádrže kompletujeme pak již u zákazníka. To samé platí i pro akvária. Jsme schopni zrealizovat téměř vše reálné, co si zákazník přeje. Objednávky vyřizujeme do 2-3 pracovních dnů (podle stavební složitosti).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Terária vybavujeme originálním typem stínítka na žárovky nebo zářivky. To umožňuje maximální odražení světelných paprsků a tím pádem nejefektivněji osvětlovat vaše terárium a zároveň bránit proti svitu do vašich očí. V tomto případě je vyrobeno pozadí ze tří stran.

 

 

 

- kompletně zařízená terária
Podle našich zkušeností ocení nabídku kompletně zařízených terárií (nemusíte "na nic sáhnout") zejména začátečníci anebo  kanceláře, prodejny, provozovny, restaurace, vinárny, bary, školní zařízení, čekárny vašich ordinací, kliniky nebo nemocnice, vstupní haly vašeho penzionu, hotely, obchodní domy či nákupní centra atd.
Jediné, co zákazník musí učinit je, že nám zavolá a sdělí nám svoji vizi - jak by terárium mělo asi vypadat a co by v něm chtěl chovat. O vše ostatní se již postaráme my. Terárium optimálně navrhneme a se zákazníkem zkonzultujeme. Nabídneme, co by v takovém teráriu mohl chovat. Po realizaci si zákazník odváží plně zařízené terárium (terárium s elektroinstalací, substrátem, pozadím, úkryty pro zvířata, okrasnými  komponenty - kořeny, kameny, rostliny apod., miskami na krmení a napájení a samotným zvířetem či zvířaty). Doma nebo ve výše vyjmenovaných zařízeních terárium pouze uloží na místo a zasune zástrčku elektroinstalace do elektřiny. Pokud pak i nadále využívá našeho TERARISTICKÉHO SERVISU, tak ani o údržbu terária a krmení chovaných živočichů se nemusí starat.
Při zařizování terárií vycházíme plně z tužeb a přání zákazníků. Při kompletaci používáme zcela a pouze přírodních materiálů. Ať už sbíraných u nás v přírodě nebo dovážených z ciziny. Nabídka surovin je obrovská.

 

 

 

 

 

 

 

 

Toto terárium bylo objednáno a realizováno pro chameleony jemenské. Velikost: 70 x 70 x 35 cm, s pozadím, elektroinstalací a interiérem.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- výroba přírodních členitých pozadí do terárií
Zabýváme se výrobou členitých přírodních pozadích do vašich "donesených" terárií nebo do terárií od nás.
Materiál, z něhož se pozadí vyrábí je zcela přírodní a bezpečný pro chovaná zvířata. Pozadí jsme schopni vyrobit různě členitá a s různou povrchovou úpravou (písek, rašelina, mech, korková kůra, kameny, antuka, štěrk apod.). Do pozadí můžeme
zakomponovat různé palandy pro zvířata nebo "kapsičky" pro pěstování rostlin.
Pozadí, pokud je ve vysoce vlhkém prostředí porůstá časem mechem a vypadá zcela přirozeně.
Pozadí vytváří zvířatům úkryty, pocit bezpečí a přirozenosti.

- potřeby pro akvária a terária
Nabízíme veškeré potřeby pro obor chovatelství
AKVARISTIKA  TERARISTIKA. Nefungujeme však
jako tzv. kamenný obchod. Tak např., odnášíte-li si od nás
terárium s určitým druhem plaza, můžete si od nás odnést
také např. vitamíny, krmení (cvrčci, myši apod.), náhradní
substrát do terária apod. Nabízený sortiment je obdobný
jako v běžných chovatelských obchodech.
- akvarijní a terarijní živočichy do námi vyrobe-
  ných terárií a akvárií
Do námi vyrobených terárií a akvárií jsme schopni vám sehnat
běžně i méně běžné nabízené druhy akvarijních rybek a
plazů s obojživelníky
.
- poradenskou a konzultační činnost v oboru
  teraristiky
Jelikož pracovníci naší firmy se akvaristikou a teraristikou zabývají
již téměř 15 let, tak jsme schopni vám kompetentně poradit a
konzultovat  vaše problémy.
  Poradíme vám tedy, jak se o terária,
ale hlavně živočichy co nejlépe starat, s výběrem optimálního druhu
 zvířete do vašeho terária a  s výběrem vhodných druhů rostlin.
Pomůžeme vám s výběrem nejvhodnějších a nejkvalitnějších potřeb pro chov
a doporučíme kvalitní a vhodnou studijní literaturu. Poskytneme vám
informace, jak zvíře žije v přírodě a jaké podmínky připravit, aby živočich
byl co nejspokojenější. Zkrátka z teraristiky od A po Z.


- kompletní teraristický servis (KTS)
Pod slovem kompletní teraristický servis si představujeme následující. Nabízíme vám naši návštěvu u vašich terárií... Zkontrolujeme, jak vaše teráriu funguje a co potřebuje. To se samozřejmě týká i chovaných živočichů a pěstovaných rostlin. Terárium kompletně vyčistíme (tedy pokud to potřebuje) a chovaná zvířata nakrmíme. Navrhneme doporučení, pokud budou nutná, a domluvíme se na jejich realizaci. Další fotografie.

Co to pro vás znamená? Nemusíte se o nic starat. Terárium za vás vyčistíme, živočichy nakrmíme, rostliny zalijeme a vše zkontrolujeme. Vy se jenom "kocháte" krásou vašeho terária.

 

 

 

- konzultace veterinárních problémů plazů
Majitel firmy se zabývá veterinární problematikou plazů již 8 let (viz. osobní stránky na úvodní stránce). Nastalé veterinární komplikace chovu vám pomůžeme diagnostikovat a navrhneme další řešení. Správná zoohygiena chovu je nejlepší prevence před chorobami a mnohdy drahými léčbami. Ušetřete vaše finance.

 

 

 

 

 

 

Chamaeleo (Trioceros) cristatus (Kamerun)


 

 

 

 

Terária zarostlá vegetací jsou pro chovaná zvířata přirozená. Laik - začátečník si často zdaleka neuvědomuje, jak takovéto prostředí chovanci ocení. Mech a  popínavé rostliny se nejlépe uchycují na členitém pozadí terária. Terária pak  vypadají zcela přirozeně a autenticky.

 

 

 

Při výrobě používáme výhradně nejkvalitnější a dnes již legendární lepidla Perennator V 23-1. Zákazník má možnost volit ze tří variant barvy hmoty lepidla a to - černá, bílá nebo transparentní. Díky tomu můžeme zaručit vysokou užitnou hodnotu i bezpečnost našich výrobků, dlouholetou pevnost a těsnost spojů i odolnost vůči hydrostatickému tlaku a stárnutí materiálů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             Zakomponování našeho terária v nábytkové stěně. Část z vyrobeného sortimentu. Ukázka vyrobených sad akvárií. 

Výrobky si zákazníci přebírají osobně, nebo jsme po dohodě ochotni jim je dovézt na tera-burzu či dovézt naším vozem. Momentálně však není v našich možnostech každý výrobek expedovat k zákazníkovi až domů. Na vlastní dopravě usilovně pracujeme.
A ceny? Troufám si říci, že naše firma patří mezi nejlevnější na trhu. Po kliknutí na obrázek žabky naleznete orientační ceny (liší se dle okolností, použitého materiálu apod.). Konkrétní ceny jsou však vždy domluveny předem se zákazníkem.
Doufám, že s šíří naší nabídky i kvalitou našich služeb budete vždy spokojeni, my se pak budeme neustále snažit vyhovět po všech stránkách Vašim individuálním přáním, potřebám a požadavkům.

Tomáš Mazuch, majitel firmy
 

 

Catopsis morreniana