Paludárium vyrobené na zakázku podle
zákazníkova přání


Paludárium bylo vyrobeno zcela podle přání zákazníka. Ve spodu paludária je vodní část po celé ploše. Sem také stéká vodopád, který má převýšení 50 cm. Vodu ohřívá a čistí topné těleso s termostem a externí filtr. Vysokou vlhkost v paludáriu zajištuje rosící zařízení Super Rain a mlhovač. O koloběh a pohyb vzduchu se starají dva bezhlučné ventilátory. Paludárium obsahuje takové přístroje, že není potřebná žádná denní péče majitele. Na přání majitele bylo zvoleno malé osázení rostlinami, neboť on již sám vlastní rostliny, které si sem chce dosázet sám. Na fotografii není možné vidět osvětlovací rampu, kterou měl již majitel vyrobenou  a nebyla součástí paludária. Toto paludárium bude zabudované ve stěně a obložené dřevem.

- rozměry: 96x90x30 cm
- pozadí: korková kůra
- interiér: korkové větve, rostliny (různé druhy bromélií, lián
                atd.), mechy (rašeliník)
- elektro příslušenství: mlhovač, rosící zařízení externí, 2x
                                    ventilátor, externí vodní filtr, vodní
                                    topné tělísko termostatem, čerpadlo
                                    na vodopád

 

 

 

Nabízíme výrobu paludárií od těch nejjednodušších a levných až po velká a složitá paludária s veškerým přístrojovým příslušenstvím, které zajistí téměř veškerou péči za vás. Paludária můžeme vybavit ventilátory, vodními filtry na čištění vody, topnými tělesy, mlhovači, rosícími přístroji, vodopády, osvětlovací technikou, vlhkoměry atd. Nabízíme i osázení vhodnými rostlinami. Na požádání nabídneme vhodné druhy živočichů, které mohou vaše paludárium obývat. Zabýváme se zakázkovou výrobou, proto nás neváhejte kontaktovat s vašimi přáními a požadavky. O paludária od nás se nemusíte starat - postarají se o sebe samy. Firmám nabízíme i péči o vaše paludária od nás.

 

 

 

 


Paludárium rozměrů 170x100x80 cm. Více informací a fotografií naleznete zde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Paludárium vyrobené na zakázku podle
zákazníkova přání

Rozměr: 170 x 80 x 50 cm

Částečně vyrobené. Zbytek si zákazník dotvářel sám.
Cena: 11.900 Kč včetně rosícího zařízení a ventilátorů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Rozměry paludária - terária pro chameleonky Rhampholeon temporalis jsou 53x33x33 cm. Součástí "mini"paludária je malý bazének. Terárium osídluje pár chameleonků. "Mini"paludárium je čerstvě vyrobené. Do úplné krásy bude ještě asi půl roku trvat, než se rostliny plně rozrostou. Součástí "mini"paludária je osvětlení UV zářivkou (Narva) a zdrojem tepla (15 W žárovka).
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Totožné paludárium (jako na horním obrázku) po cca. 1,5 roce.

Terárium - paludárium rozměrů 70x70x65 cm pro zmije z Ugandy - Atheris nitschei (stromové) a Bitis nasicornis (pozodobovalo co nejvíce přirozené prostředí obou zmijí, které obývají tropický deštný prales. Osvětlení zajišťují zářivky a pro tepelný ohřev zmijí Bitis nasicornis je v zadní stěně pozadí instalován bodový ohřev 25 W žárovkou (viditelné na fotografii). Uprostřed terária je bazén s vodou. Dostatečnou výměnu vzduchu zajišťují dvě větrání - v přední přepážcemní). Terárium je bohatě osázené tak, aby nape a v horní ploše terária. Otevírání je zašupovacími dvířky. Větve pro lezení jsou z vinné révy. Osázení tvoří bromélie rodu Neoregelium, Catopsis, a Vriesea, orchideje, zelenci, Ficus pumila a další.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atheris nitschei 

Paludárium kombinované s akváriem ve spodní části. Rozměry paludária jsou 85 x 55 x 120 cm (šxhxv). Celé paludárium je skleněné a je se zkosenými předními rohy. Ve spodní části je akvárium o objemu cca 200 l. Nad vodní nádrží je na zadní stěně pozadí z korkových kůr. V tomto pozadí jsou nasázené tropické rostliny - bromélie, tilandsie, orchideje, kapradiny a další. Celkem je zde rostlin okolo 50 ks. Část z nich se nachází na epifytické větvi (viz. obrázek níže). Rostliny se budou nadále rozrůstat. Větrací otvor se nachází v horní ploše paludária. Otevírání je tvořené zašupovačkami. Paludárium osvětlují 4 zářivky kompaktní zářivky Dulux (36 W) napojené na dva předřadníky. Celkem je paludárium osvětleno 11600 luxy. Paludárium je dále doplněno filtrem vody, digitálním vlhkoměrem a teploměrem na kabelových čidlech. Proudění vzduchu zajištují dva větráčky. Kompletní  cena za toto paludárium byla 24860 Kč. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Terárium - paludárium určené pro bazilišky zelené (Basiliscus plumifrons). Rozměry jsou 120x140x70 cm (délka x výška x hloubka). Otevírání je zašupovačkami. Větrací plochy jsou na horní ploše terária a v přední přepážce. Pozadí korkové na bočních i zadní straně. V pozadí jsou zabudovaná tři tepelná osvětlení (40W) pro výhřev ještěrů. V pozadí je množství květinových kapes na umístění rostlin. Součástí pozadí je vodopád stékající z výšky 80 cm do prostorného bazénu. Na spodní desce terária je vodotěsně umístěn topný kabel, který vyhřívá umělou noru pro případné kladení vajec ještěrů. Terárium je dále doplněno topným kamenem. Ve stínítku u horní plochy  terária je umístěna výkonná T-Rex UV A a B lampa (100W). Zejména kvůli rostlinám je terárium osvětleno výkonnými kompaktními zářivkami s předřadníky. Tyto čtyři zářivky (každá 36W) podávají dohromady světelný tok 11600 Lm. Tyto jsou umístěny uvnitř terária ve vodotěsném krytu. Terárium je dále doplněno výkonným rosícím zařízením s třemi tryskami. Průtok vody je 2,2 l / min. Terárium - paludárium je dále doplněno korkovými rourami a dalším dekoračním a funkčním materiálem. Je bohatě zarostlé tropickými rostlinami (Vriesea, Spathiphyllum, Chlorophytum, Asplenium, Ficus, Pothos, Tradescantia atd.). Pro kontrolu mikroklimatu je dále doplněno digitálním teploměrem a vlhkoměrem s čidly na dlouhých kabelech.

 

 

 


Spíše než paludária, tak velmi vlhká terária. Kompletní velikost sestavy "dvouterária" je 160x120x40 cm.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Terárium - paludárium pro stomové žáby Leptopelis uluguruensis a žebrovníky Waltlovi. Rozměry: 100x100x45 cm. Větrání v horní ploše a v přední přepážce. Osvětlení: 1x 30 W UV A,B lineární žářivka, 2 x 26 W 10.0 UV A,B kompaktní zářivka. Velmi členité pozadí s vodopádem, z něhož stéká voda do spodní části terária, kde tvoří akvarijní část o objemu cca 50 litrů (na fotografie není naplněno vodou). Terárium je bohatě osázeno živými rosltinami. V horní části je zabudovaný do pozadí rozvod mlhy, která je vytvářena v externím výkonném mlhovači. Noční mlha vytváří optimální klima pro horské žabky L. uluguruensis. Terárium je dále doplněno o vnitřní vodní filtr. Nádrž je dále možné doplnit o rosící zařízení. Cena: 19000,-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Renovace původního skleněného terária na paludárium. Holé skleněné terárium dodáno zákazníkem.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


Paludárium - terárium se středovou skleněnou přepážkou pro chov různých druhů žab.
Rozměry terária jsou: 100x50x80 cm.
(