Nejčastější poptávka terárií je jednoduše řízena momentálním trhem s terarijními zvířaty. Nejčastěji chovanými druhy plazů a obojživelníků u chovatelů začátečníků, popř. chovatelů, kteří chovají pouze jeden druh na "okrasu" jsou tyto:

agama vousatá (Pogona vitticeps), chameleon jemenský (Chamaeleo (Ch.) calyptratus), gekončík noční (Eublepharis macularius), felzumy (rod Phelsuma), užovka červená (Pantherophis (syn. Elaphe) guttatus), užovky resp. korálovky rodu Lampropeltis, krajta královská (Python regius), leguán zelený (Iguana iguana), suchozemské želvy rodů Testudo a Eurotestudo.


Z těchto druhů jsou pak našimi klienty chovány zřejmě nejčastěji tyto čtyři druhy: chameleon jemenský, agama vousatá, užovka červená a suchozemské želvy. Pro tyto druhy také vyrábíme nejvíce terárií. Pro  jednotlivé druhy jsou nejvíce oblíbené tato terária (částečně se mírně liší v jednotlivých případech):


       chameleon jemenský                                             agama vousatá                                                                  užovka červená


  Rozměry 70x50x80 cm (výška)


Rozměry 120x50x50 cm (výška)


Rozměry 100x50x40 cm (výška)

Poměrně často vyrábíme terária i pro méně běžné druhy plazů, které chovají začátečníci - např. Phelsuma klemmeri, Chlamydosaurus kingii, Trimeresurus insularis, zmije rodu Montivipera, atd.

Čas od času jsou na nás kladeny vysoce specializované požadavky, jako např. vytvořit biotopové terárium napodobující podmínky v lávových pouštích nebo třeba horských mlžných pralesích...

Poměrně žádanými typy terárií jsou ty, které obsahují ve svém interiéru mnoho vlhkomilných
tropických rostlin. Tato terária jsou nejčastěji využívána k chovu tropických gekonů (Gecko,
Phelsuma
) nebo šípových žabek čeledi Dendrobatidae.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Typicky zařízené terárium (v tomto případě pouštního typu), které je velmi oblíbené u našich zákazníků. S takto vytvořeným teráriem nemám totiž náš klient téměř žádnou další práci. Tato terária obsahují vlastní terárium, dále pak pozadí, osvětlení a interiér.